„Witold Czerkawski - OBIEKTYWnie”

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas SPdP po raz kolejny odwiedzili Muzeum Ziemi Prudnickiej, aby obejrzeć wystawę poświęconą fotografii Witolda Czerkawskiego pt. „OBIEKTYWnie”, która upamiętnia 10 rocznicę śmierci tego bardzo znanego mieszkańca Prudnika.


W. Czerkawski – fotograf, fotoreporter, dokumentalista. Był jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób w Prudniku, która miała i ma po dziś dzień poczesne miejsce wśród grona tych ludzi, którzy tworzyli panoramę społeczną powojennego miasta.

Słynny prudnicki fotograf pierwszy zakład fotograficzny zlokalizowany przy ulicy Piastowskiej w Prudniku, otworzył w czerwcu 1946 r. Całe życie poświecił pracy, tworząc m.in. fotograficzną dokumentację powojennego Prudnika, jego zniszczeń, które dokonały się podczas, a przede wszystkim po II wojnie światowej. Fotografując dokumentował zmieniający się Prudnik, zarówno w przestrzeni architektonicznej jak i społecznej.


Korzystając więc z możliwości, jakie dostarczyła wystawa, uczniowie mogli zobaczyć na fotografiach Prudnik tuż po wojnie i porównać go ze współczesnym wylądem. Poznali również tajniki zawodu fotografa, który z wielką pasją uczył młodych adeptów sztuki fotografii, dzieląc się wiedzą, doświadczeniem i talentem. Wychowankowie mieli także okazję obejrzeć sprzęt fotograficzny, jakim dawniej posługiwał się fotograf w swoim zakładzie.


Wystawę będzie można oglądać do 31 lipca 2017 r.

Tekst i zdjęcia: Anna Licznar

Aleksandra Okońska

 

 

Dokumenty dla nauczycieli

Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś109
mod_vvisit_counterWczoraj155
mod_vvisit_counterW tym tygodniu109
mod_vvisit_counterW ubiegłym tygodniu1628
mod_vvisit_counterW tym miesiącu5617
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiącu6799
mod_vvisit_counterW sumie223638

Online: 5
Twój adres IP: 54.80.210.251
,
Dziś: Cze 25, 2017