?Bajkowe Muzeum?

Kontynuując współpracę z Muzeum Ziemi Prudnickiej, uczniowie SPdP, wraz
z nauczycielami, zostali zaproszeni na seans bajkowy. Tym razem przyszliśmy
w odwiedziny ze słodkimi upominkami, ponieważ wcześniej, w ramach warsztatów piernikarskich na zajęciach kulinarnych w SOSW, uczniowie wykonali ozdoby piernikowe na choinkę, którymi zostali obdarowani pracownicy muzeum.


W dniu 9 stycznia śmiało ruszyliśmy do muzeum, gdzie czekał już na nas przewodnik. W pierwszej kolejności uczniowie poznali bożonarodzeniowe zwyczaje świąteczne kultywowane w śląskich gospodarstwach domowych oraz dekoracje, ozdoby
i szopkę wykonaną z drewna.

Następnie w specjalnie przygotowanej sali kinowej podopieczni oglądali bajki wyświetlane na slajdach. Ciekawostką dla wszystkich było to, że pokazywane bajki miały nawet 40 ? 50 lat. Dzięki temu uczniowie mogli zapoznać się z dawną techniką powstawania i wyświetlania bajek za pomocą gotowych obrazków ? ilustracji z zamieszczonym tekstem do czytania.

Bajki wywarły na uczniach niezapomniane wrażenia i przeżycia. Wychowankowie dowiedzieli się, że są one pouczające, wartościowe i zawierają ponadczasowe prawdy życiowe.

Na sam koniec wizyty uczniowie obejrzeli jeszcze wystawę, na której zgromadzone były zabytki ukazujące dawne życie mieszkańców Ziemi Prudnickiej i Śląska, a liczne sprzęty gospodarstwa domowego oraz stroje wiejskie z okolic Prudnika oddawały klimat dawnej izby.

Tekst i zdjęcia: Anna Licznar

Aleksandra Okońska

 

 

Dokumenty dla nauczycieli

Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś108
mod_vvisit_counterWczoraj226
mod_vvisit_counterW tym tygodniu883
mod_vvisit_counterW ubiegłym tygodniu1014
mod_vvisit_counterW tym miesiącu4128
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiącu5671
mod_vvisit_counterW sumie210826

Online: 4
Twój adres IP: 54.225.19.255
,
Dziś: Kwi 27, 2017